x
sadsad x
asdasd
GPBK042_2_POPUP.jpg (95 KB)

Gümüş Nasıl Parlatılır? - En Etkili 4 Yöntem

04 Nisan 2022
Gümüş Nasıl Parlatılır? - En Etkili 4 Yöntem

Süs eşyası kavramı ortaya çıktığı andan itibaren gümüş kullanılarak yapılan kolyeler ve bilezikler soyluların ve sanatçıların gözdesi oldu. Bunda etken şüphesiz gümüşün insanların göz zevkine ayrı bir hitap edebilmesiydi. Özellikle Rönesans ve Orta çağ Avrupa’sında kraliçelerin vazgeçilmez süs eşyası olan gümüş ürünler, günümüzde de popülerliğini hız kesmeden korumaya devam ediyor ancak gümüş ürünlerin kararabiliyor olması birçok insanı rahatsız eden, hatta içinde gümüş olan ürünleri sonsuza dek almaktan vazgeçiren bir sorundur. Aslında, bu korkunç sorunun oldukça basit birkaç çözümü bulunuyor ve bu yazıda, kararıp estetikten yoksunlaşmış gümüş ürünlerinizi tekrardan eski şıklığına getirmenin yollarını anlatacağız.

Diş Fırçası Yöntemi

Gerekenler:

1-Diş Macunu

2-Su

Kararan gümüş yüzükleri parlatabilmek için uygulanabilecek en basit yöntem diş fırçası yöntemidir. Bunun için öncelikle bir fındık tanesi büyüklüğünde diş macununu kararmış olan ya da kararmaya başlayan gümüş yüzüğe elinizin yardımıyla yedirin. Yedirdikten sonra göz kararı süresinde bekleyin ve yüzüğü yıkamaya başlayın. İyice yıkadığınızdan emin olduktan sonra bir bezle kurulamaya geçin. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yüzükte nem kalmayacak şekilde temizlenmesidir. Bu işlemden sonra çok büyük bir ihtimalle yüzüğünüz eski haline dönecektir. Eğer bu işlem işe yaramazsa diğer yöntemler işinizi bir hayli görecektir.

Alüminyum Folyo Yöntemi

Gerekenler:

1-Bir adet kase

2-Ufak bir parça Alüminyum Folyo

3-Sıcak su

4-Karbonat ve tuz

Bu yöntemde yapılması gereken ilk şey kasenin dibini alüminyum folyoyla kaplamak ve kaplanan kasenin içine sırasıyla göz kararı kadar karbonat ve tuzu eklemektir. Daha sonra yine göz kararı kadar sıcak su ekleyin ve gümüş yüzüğünüzü içine bırakın. 5-10 dakika geçtikten sonra yüzüğünüzü çıkarabilirsiniz. Son olarak eski haline gelen gümüş yüzüğünüzü  Diş Macunu yöntemindeki gibi güzelce yıkayıp kurulamanız yeterlidir.

Limonlu Karbonat Yöntemi

Gerekenler:

1-Bir adet kase

2-1 adet limon ya da göz kararı kadar sirke

3-Karbonat ve tuz

4-Su

Göz kararı kadar suyu bir kasenin içine doldurun ve bir adet limonun suyunu ya da elinizde limon yoksa göz kararı kadar sirke dökün. Daha sonra karbonatı ve tuzu ekleyin artık gümüş yüzüğü hazırladığınız kasenin içine koyabilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra gümüş yüzüğünüzü çıkarın ve bir bez yardımıyla temizleyin. Artık tekrardan ilk haline geri dönen gümüş yüzüğünüzü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Gümüş Temizleme Solüsyonları

Gerekenler:

-Herhangi bir gümüş temizleme solüsyonu

Son olarak kararan gümüş yüzüğünüzü daha profesyonel bir yöntemle eski haline getirmek istiyorsanız başvurabileceğiniz yöntem gümüş temizleme solüsyonlarıdır. İnternetten rahatlıkla temin edebileceğiniz gümüş temizleme solüsyonlarının görevi, kararan gümüşleri eski haline getirmek olduğu için işinizi rahatlıkla görecektir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.