x
sadsad x
asdasd
papatya_kupe.jpg (116 KB)
Filtre
Gösterim
Aynı Gün Kargoda
İstanbul Aynı Gün Teslim
Gümüş Pazarım - Süzme Nazar Boncuklu Gümüş Kolye Gümüş Pazarım - Süzme Nazar Boncuklu Gümüş Kolye (1)
840,00 TL
504,00 TL
%40
Aynı Gün Kargoda
İstanbul Aynı Gün Teslim
Gümüş Pazarım - Mineli Göz Motifli Gümüş Kolye
756,00 TL
224,00 TL
%70
Aynı Gün Kargoda
İstanbul Aynı Gün Teslim
Gümüş Pazarım - Nazar Boncuklu Rose Renk Gümüş Kolye
980,00 TL
588,00 TL
%40
Aynı Gün Kargoda
İstanbul Aynı Gün Teslim
Gümüş Pazarım - Sıralı Nazar Boncuğu Gümüş Kolye
980,00 TL
588,00 TL
%40
Aynı Gün Kargoda
İstanbul Aynı Gün Teslim
Gümüş Pazarım - Nazar Boncuklu Gümüş Kolye
980,00 TL
588,00 TL
%40
Aynı Gün Kargoda
İstanbul Aynı Gün Teslim
Gümüş Pazarım - Nazar Boncuklu Kar Tanesi Motifli Gümüş Kolye
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Nazar Boncuklu Kolyenin Anlamı Nedir?

Nazar boncuklu kolye çeşitleri yüz yıllar boyunca kadınların boyunlarını süslemiş en eski aksesuarlar arasında yer alıyor. Öyle ki bugün ortaya çıkan pek çok tarihi kalıntı da bu tarz kolyelerin bulunduğu belirtiliyor. Kadim kültürlerde negatif enerji ve kötü gözden korunmak için kullanılan mavi boncuklu kolye çeşitleri günümüzde ise sadece korunmak amaçlı değil şık bir aksesuar olarak da kullanılıyor.

Bugün sevdiği kişiye hediye almak isteyen pek çok kişi derin anlamlar taşıyan kalpli kolye çeşitlerinin yanı sıra nazar boncuklu kolyeleri de sıklıkla tercih ediliyor. Elbette şık görünüşü ile büyük beğeni alan bu tarz kolyeler aynı zamanda karşıdaki kişiyi ne kadar düşündüğünü ve onu görünür görünmez her türlü tehlikeden korumak istediğini de dile getirmenin bir yolu olarak görülüyor.

Nazar Boncuklu Kolye Modelleri Nelerdir?

Nazar boncuklu kolye deyince akla ilk olarak ortası koyu çevresi açık mavi renk boncuklardan oluşan dairesel bir şekil geliyor. Ancak kötü göz ve negatif enerjiden koruduğuna inanılan bu sembol kültürden kültüre ve zamandan zamana pek çok değişikliğe uğramış ve farklı formlarda insanların karşısına çıkmıştır.

Bununla birlikte bir takı olarak kullanılan mavi boncuklu kolye çeşitleri tasarımcıların elinde değerli bir parçaya dönüşürken, şekil ve çeşit olarak da oldukça değişikliğe uğramıştır. Bugün gümüş takı severlerin en çok ziyaret ettiği sitelerden biri olan gumuspazarım sitesi de pek çok farklı zevke hitap edecek, değişik çeşit ve formlarda çiçek gümüş kolye çeşitlerini alıcıyla buluşturuyor.

Boncuklu kolye modelleri arasında bir kült haline gelen ve hemen her kadının sahip olmak isteyeceği aksesuarlar arasında yer alan mavi boncuklu kolye modelleri arasında elbette ilk sırada daire şeklinde kolyeler geliyor. Ancak bu kolyeler de farklı şekillerde üretilerek kadınların zevkine sunuluyor.

Bazen merkezi koyu renk boncukla süslenmiş bir kolye ucunda merkezden çevreye gittikçe kullanılan renkler değişiyor. Bazı modellerde merkezden çevreye mavi, sarı, beyaz ve yine mavi renk boncuklar tercih ediliyor. Ancak bir başka modelde ise merkezden çevreye turkuaz, siyah, sarı, beyaz, mavi, siyah ve yeniden turkuaz renk boncukları görmek mümkün oluyor.

Nazar boncuklu kolye modellerinde çeşitler sadece kullanılan bocukların rengi ile de sınırlı kalmıyor. Örneğin, küçük boyutlarda nazar boncukları birleştirilerek tek bir kolye ucu halinde yer alabiliyor. Aynı zamanda özel olarak tasarlanmış hem geleneksel hem de modern formları bir araya getiren göz şeklinde boncuklu kolyeler de büyük beğeni topluyor. 

Nazar boncuğu pek çok kolyede ana parça olarak kullanılsa da kar tanesi gibi kimi modellerde ana kolye ucunun yanında kolye zincirinde ikinci bir aksesuar olarak yer alabiliyor.

Nazar Boncuklu Kolye Fiyatları

Nazar boncuklu kolye fiyatlarına bakıldığında elbette değişik miktarlarla karşılaşmak mümkün. Kullanılan nazar boncuğunun büyüklüğü, ağırlığı ve modelinin detayları fiyatlandırmada büyük önem taşıyor.

Aynı zamanda boncuklu kolye ucunun takıldığı zincirin üretildiği gümüşün kalitesi ve ayarı da kolye fiyatlarında ana unsur olarak değerlendiriliyor.

Özellikle nazar boncuklu kolye modellerinin fiyatlarında işçiliğin önemi de gözden kaçırılamayacak ölçüde önemli. Zira kolye ucu üzerine boncuklar tek tek yerleştirilirken harcanan emekle birlikte, bu boncukların zaman içinde düşmemesi de işçilik kalitesinin yüksek seviyede olmasını gerektiriyor.

En çok tercih edilen boncuklu kolyeler Gümüş Pazarım sitesi üzerinde alıcının beğenisine sunuluyor. Burada ziyaretçiler farklı modelleri inceleme ve fiyat karşılaştırması imkanı bulurken, beğendikleri ürünleri de kolaylıkla sipariş edebiliyor.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.