x
sadsad x
asdasd
GPBK042_2_POPUP.jpg (95 KB)

Gümüş Bilekliklerin Kombinlenmesi İpuçları

09 Aralık 2023
Gümüş Bilekliklerin Kombinlenmesi İpuçları

Zarafet ve şıklığı ile dikkatleri üzerine çeken gümüş bileklikler her türlü kıyafet ile kombinlenebiliyor. Günlük giyimden, özel günlerde tercih edilen şık elbiselere, spor yaparken giyilen eşofmanlardan, jean ve tişört ikilisine kadar tüm kıyafetlerle uygun bir gümüş bileklik bulunabiliyor. Bu nedenle de gümüş bileklikler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmaya devam ediyor.

Gümüş bileklikleri kombinlerken, dikkat edilecek birtakım unsurlar, fazla zahmet çekmeden mükemmel bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. Bunun için kullanmayı planladığını bilekliğin rengi, modeli ve tarzını hesaba katarak etmek büyük önem taşıyor.

Gümüş bilekliklerle şık bir kombin oluşturmak için öncelikle bilekliğin rengine karar verirken dikkat etmek gerekiyor. Zira burada ilk olarak bilekliğin kıyafet ile uyumlu olup olmadığı değerlendirilmeli. Mümkün olduğunca birbiri ile uyum içerisinde olan renkler tercih edilmeli.

Kıyafet ve gümüş bileklik uyumuna örnek vermek gerekirse, gümüş rengi bileklikler, siyah, beyaz, gri gibi nötr renklerle kombinlendiğinde oldukça zarif ve şık bir görünüm kolaylıkla elde edilebiliyor. Renkli kıyafetler kullanıldığı zaman ise hem altın kaplama hem de farklı renkli taşlarla tasarlanmış gümüş bileklikler göze hoş gelen kombin oluşturulabiliyor.

Şık bir kombin için gümüş bileklik ile kıyafet renginin uyumunun yanı sıra seçilen parçaların tarzları da dikkat edilmesi gereken konuların başında yer alıyor. Zira günlük hayatta kullandığımız kıyafetler ile özel günlerde kullandığımız kıyafetlerin ayrı tarzlarda olması gibi bu kıyafetlerle kullanılan aksesuarların da ona göre seçilmeleri uyulması gereken kuralların başında geliyor.

Şöyle ki eğer, casual, günlük ve spor tarzda bir kıyafet seçtiyseniz, kullanacağınız gümüş bileklikler de buna göre daha spor modellerde olmalıdır. Bunun için taşsız ve daha ince bileklik modelleri ile günün modasını takip eden ve trend olan modeller iyi bir tercih olacaktır.

Diğer yandan eğer özel günlerde kullanılan ve daha gösterişli kıyafetler tercih ediliyorsa o zaman bileklik modellerinde daha klasik ve taşlı modelleri tercih etmenin faydası dokunacaktır. Bununla birlikte yine gözü yormamaya dikkat edilmesi de şık bir kombin için önemli bir ipucudur. Zira eğer çok fazla gösterişli bir kıyafet tercih edilmişse o zaman klasik modellerde bir gümüş bileklik şıklığınızı tamamlamak için yeterli olacaktır. Ancak daha sade bir özel gün kıyafetini tamamlamak için gösterişli bir bileklik tercih etmek akıllıca bir hareket olacaktır.

Gümüş bileklikleri kombinlerken, kıyafetin yanı sıra kullanılan diğer aksesuarlar da dikkate alınmalıdır. Yine kıyafetlerde olduğu gibi kullanılan aksesuarların rengi ve tarzının kendi içinde bir ahenge sahip olması konusunda özen gösterilmelidir. Örneğin, spor bir yüzük ile klasik bir bileklik uyum sağlamayacağı için göze hoş gelmeyecektir. Ya da tam tersi olarak günlük, spor bir bileklik ile gösterişli taşlı veya klasik bir yüzük sergileyeceği uyumsuzluk nedeniyle rahatsız edici bir görünüme neden olacaktır.  

Gümüş çiçek bileklik kombinlenirken, sadece yüzüklerle değil, kolye ve küpeler ile de olan uyumuna da bakılmalı, tarz ve renk uyumu maksimum seviyede değerlendirilmelidir.

Ancak şıklığımızın tamamlayıcısı gümüş bileklikler genel olarak kolay kombinlenebilir parçalar arasında belki de ilk sıralardaki aksesuarlar arasında yer alır. Özellikle kaliteli gümüş ve özenli ve şık tasarımlarla üretilen gümüş bileklikler erkekler tarafından da sıklıkla kullanılsa da kadınların kullanımı açısında çok fazla tercih seçeneği bulunmaktadır.

Şık tasarımların hayata geçirildiği gümüş bileklikleri ilk günkü parlaklığı ile kullanabilmek için ise hem kullanım şartlarına dikkat etmeli hem de alınan ürünün garantisinin olmasına önem verilmeli.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.