x
sadsad x
asdasd
gpbk_366_popup.jpg (63 KB)

Gerçek Gümüş Nasıl Anlaşılır?

04 Nisan 2022
Gerçek Gümüş Nasıl Anlaşılır?

Gümüşün gerçek olup olmadığını anlamak için birkaç yöntemden bahsedebiliriz. 

- Ürününüzün arka kısmında 925 ayar damgası bulunması gerekmektedir. Ancak maalesef her zaman bu damga orijinalliğini doğruluğunu göstermeyebilir.

- Mıknatıs kullanabilirsiniz çünkü gerçek gümüş ise mıknatısın çekim gücünden etkilenmez.

- Açık renkli (beyaz) tonlarına bir bez yardımı ile gümüş ürününüzü ovalayın. Bezin üzerinde siyah lekelenmeler nokta nokta oluşmaya başladıysa gümüş ürününüz orijinaldir.

- Buzu gümüş ürünün üzerine bıraktığınızda hızlı bir şekilde buzu eritiyorsa ürününüz orijinaldir.

- Kararma yöntemi ile de anlayabilirsiniz. Gümüş, doğası gereği kararma yapar. Nemli bir ortama bekletildiği takdirde ürün kararır.

- Aydınlatma yöntemini kullanabilirsiniz. Gerçek gümüş, ışığı yansıtır ve yansıttığı ışık beyazdır. Bir fener kullanarak gümüşü aydınlatın. Eğer gümüş beyaz ışık yansıtıyorsa, gerçektir. Eğer gümüş; sarı, kahverengi veya yeşil ışık yansıtıyorsa, sahtedir.

- Ağırlık yöntemi kullanabilirsiniz.Gerçek gümüş, sahte gümüşe göre daha yoğun ve ağırdır. Hassas bir terazi kullanarak gümüşün ağırlığını ölçün. Eğer gümüşün ağırlığı, sahte gümüşün ağırlığından daha ağırsa, gerçektir.

- Kağıt yöntemi kullanabilirsiniz. Düz bir a4 kağıdı kullanarak sahte olup olmadığını anlamak mümkündür. Test etmek istediğiniz ürünü kağıdın üzerine sürün. İz bırakıyorsa gerçek gümüştür.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.