x
sadsad x
asdasd
GPBK042_2_POPUP.jpg (95 KB)

Annelere Özel Gümüş Bileklik Tasarımları

23 Ocak 2024
Annelere Özel Gümüş Bileklik Tasarımları

Annelere Uygun Gümüş Bileklik Modelleri ve Fiyatları

Gümüş bileklikler, sahip oldukları farklı pek çok tasarım ile her yaş grubundan bireye hitap ediyor. Genç kadın ve erkeklerden orta yaş ve üzeri anneler de takı tercihinde gümüş bilekliklere sıklıkla yer veriyor. İster klasik modeller olsun ister modern tasarımlar zarafet ve şıklığı ile göz kamaştıran gümüş bileklik modelleri özellikle annelerine hediye almak isteyenler tarafından yoğun şekilde araştırılıyor.

Annelere uygun gümüşbileklik modelleri ve fiyatlarına bakıldığında ise yine karşımıza pek çok seçenek çıkıyor. Taşlı gümüş bileklik modellerinden daha sade modellere, yılların eskitemediği modellerden son moda modellere kadar birçok farklı bileklik tasarımı annelerin bileklerini süslüyor. Annenin nasıl bir tarza sahip olduğunu bilenlerin işi biraz daha kolaylaşıyor. Çünkü binlerce seçenek içinde kişinin annesinin beğeneceği bir bileklik modelini bulmak için tarzını dikkate alması yeterli oluyor.

Annelere Özel Gümüş Bileklik Tasarımları

Çiçekler, sevgi ve şefkati temsil ettiği için annelere özel gümüş bileklikler için popüler modeller arasında yer alıyor. Manolya çiçeği gümüş bileklik, aster çiçeği gümüş bileklik, 5 yapraklı yonca motifli gümüş bileklik modelleri anneler için sıklıkla tercih ediliyor.

Işıltısıyla göz kamaştıran ve daha üst yaşlara da hitap eden taşlı bileklikler anneler için oldukça şık modelleri kapsıyor. Altın kaplama baget taşlı gümüş bileklik, beyaz taşlı baget su yolu gümüş bileklik, baget taşlı pırlanta montür gümüş bileklik modellerin anneler için kesinlikle değerlendirilmesi gerekiyor. Bununla birlikte Osmanlı tuğralı altın kaplama gümüş bileklik modelleri de annelerin vaz geçemediği modeller arasında yer alıyor.

Gümüş Bileklik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok şık görünen bir bileklik her zaman için kullanıldığı yerde aynı etkiye sahip olmayabilir. Örneğin resmi ortamlarda ve özel günlerde giyilen bir abiye kıyafet ise spor tarzda bir bileklik iyi bir uyum sağlamayacaktır. Bu nedenle gümüş bileklik seçerken, nerede ve hangi kıyafetle kullanılacağına dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda bilekliğin görüntüsü kadar kalitesi de büyük önem taşır. Almadan önce mutlaka 925 ayar olduğunu kontrol etmek gerekir. Yine fiyat ve bütçe dengesinin iyi kurulması oldukça önemlidir. Gümüş bilekliğin tasarımında ince detaylar, çabuk kırılma ve kopmaya neden olacağı için bilekliği kullanacak kişinin yaşam tarzına uygun modeller seçmek de daha akıllıca olacaktır.

Gümüş Bileklik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Gümüş bileklikler piyasada oldukça geniş bir fiyat aralığında yer alıyor. İşte bu geniş aralığı belirleyen birkaç ana faktör bulunuyor. İlk olarak gümüşün kalitesi ve markası fiyat belirlemedeki en önemli unsur olarak karşımıza çıkıyor. Doğada saf olarak bulunan gümüş bu haliyle fazla yumuşak ve yıpranmaya açık olduğu için yüzde 92,5 oranında gümüş yüzde 7,5 oranında farklı madenlerle karıştırılıyor. Gümüşün yanında bakır kullanıldığında fiyat artarken kalite de artıyor. Ancak daha ucuz bir maden olan nikel kullanıldığında ise fiyatla birlikte kalitede düşüyor.

Gümüş bilekliğin fiyatını etkileyen diğer önemli noktalar ise üzerindeki işçilik ve taşlardır. Bir bileklikte ne kadar ince işçilik var ise fiyat da o kadar artış göstermektedir. Ayrıca kullanılan taşların değeri de bilekliğin fiyatı üzerinde direkt bir etkiye neden olmaktadır.

Gümüş Bileklik Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Diğer gümüş takılar gibi gümüş bileklikler de zaman içinde kararma yaşayabilir. Bilekliğin ilk günkü parlaklığını korumak ve uzun zaman aynı ışıltıda kullanmak için bakımına da dikkat etmek gerekir. Bunun için bilekliği kimyasal içeriklerden korumaktır. Temizlik maddelerinden krem, losyon ve parfüm gibi bakım ürünlerine pek çok madde gümüşte kararmaya yol açabilir. Ayrıca havuz ve deniz suyu da gümüşte kararmaya yol açabilir. Bu nedenle bu tür temaslardan kaçınmak gerekir.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.