x
sadsad x
asdasd
GPBK042_2_POPUP.jpg (95 KB)

Jade Taşı Nedir, Faydaları Nelerdir?

25 Ekim 2023
Jade Taşı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Doğal taş dendiğinde akla ilk gelen enerji taşlarından birisidir. Jade taşına en çok aksesuar takı sektöründe rastlanmaktadır. Kuvarsın lazerle işleme uğraması ve asit yardımıyla reaksiyona girmesi sonucunda farklı renkte ve desenlerdeki taşların genel adı olarak bilinmektedir. Hem takı ürünü olarak hem de obje ve biblo yapımında kullanılmaktadır. Küpe, kolye, tesbih, bileklik, bu taş için en çok tercih edilen kullanım şeklidir, Jade taşının enerjisinden etkili bir şekilde faydalanmanın en güzel yoludur. Bu taş, çakrayı desteklediği için meditasyonda yapıldığı bilinmektedir.

 

Bu taşın iyileştirici etkisi olduğu bilinmektedir. Ruhsal gerginlikleri gidermektedir ve kullanan kişileri rahatlatmaktadır. Ayrıca dinlendirici bir etkisi olduğu bilinmektedir.

Jade Taşı Faydaları

- Hem fiziksel hem de ruhsal açıdan bazı rahatsızlıklara karşı iyileştirici bir etkisinin olduğu bilinmektedir.

- Korku ve endişeden kurtarmaktadır. Cesaret, huzur ve özgüven duygusunu desteklemektedir. Bunun için ise sol el içerisinde taş ovalanmalıdır ya da kalp bölgesine gelecek bir biçimde takılması gerekmektedir.

- Taşı kullanan kişileri dinginleştirir ve sakinleştirir.

- Kan dolaşımını düzenler ve sinir sistemine faydalıdır.

- Böbrekler ve mesane sağlığında etkili olduğu, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olduğu bilinir.

- Doğum sancılarını hafiflettiği, doğumu kolaylaştırıcı etkisi, ayrıca kadınların özel günlerinde oluşan menstrüel ağrıları yatıştırma özelliğide bilinmektedir.

- Hastalıkların (Hücre ve dokunun) iyleşme sürecini hızlandırdığı gibi özellikleride bilinmektedir.

Jade Taşı Temizlenmesi ve Bakımı Nasıl Olur?

- Jade kristalini akan suyun altında birkaç dakika yıkamak ve sonrasında kurulamak, taşın etkili bir şekilde temizlenmesini sağlar.

- Jade taşını toprağa gömerek birkaç saat boyunca toprakta bekletmek taşın negatif enerjilerden arınmasını sağlayacaktır.

- Adaçayı veya doğal tütsülerin dumanında ceyt taşını bir süre gezdirmek tütsülemek, negatif enerjileri uzaklaştırmak ve taşı arındırmak için oldukça etkili bir yöntemdir.

Jade Taşının Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Taşın canlı bir renge ve işlendiğinde parlak bir görünüme sahip olması beklenir. Taşın renginin cansız mat ve donuk bir görüntüye sahip olması, jade taşının sahte olduğunun göstergesi olabilir. Doğal taşlar, yapısı gereği pürüzsüz değildir. Yüzeylerinde baloncuk ve çatlaklar vardır. Sahte taşlarda ise bu tür detaylar olmaz ve az kusurlu olmasıyla dikkat çeker. Taşınıza büyüteç yardımıyla göz gezdirerek üzerinde bulunan kusurları incelenebilir.

Taşı ısıya maruz bırakarak gerçekliliği test edilebilir.Sahte bir taş ısıtıldığı zaman erir ya da boyası akar.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.