x
sadsad x
asdasd
GPBK531.jpg (139 KB)

Doğal Taş Takıların İnsan Ruhu Üzerindeki Etkileri

24 Haziran 2024
Doğal Taş Takıların İnsan Ruhu Üzerindeki Etkileri

Doğal Taş Takıların İnsan Ruhu Üzerindeki Etkileri

Çok eski çağlardan bu yana insanlar doğal taşların şifalı etkileri olduğuna inanıyor ve farklı şekillerde bu taşları hayatına dahil ediyor. İşte doğal taşların faydasını görmek için en çok kullanılan teknik ise bu taşları takılara yerleştirerek üzerinde taşımak olarak görülüyor.

Dünyanın farklı bölgelerinde çıkarılan ve yapı olarak farklı özelliklere sahip olan doğal taşların insanlar ve çevre üzerinde olumlu etkilerinin olduğu biliniyor. Bulunduğu ortamın enerjisini dengeleyen doğal taşlar aynı zamanda fiziksel olarak da fayda sağlıyor. Ağrılardan enflamasyonla mücadeleye, uykusuzluktan aktifleşmeye kadar pek çok probleme karşı doğal taşlardan destek alınabiliyor. Bununla birlikte doğal taş takıların insan ruhu üzerindeki etkileri de sık sık vurgulanıyor.

Doğal Taşlar Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Doğal taşlar, Dünya’da doğal halde bulunan ve milyonlarca yıldır oluşmaya devam eden taşlardır. Pek çok çeşidi bulunan doğal taşların kendine özgü rengi, dokusu ve enerjisi bulunur. Alternatif tıbbın yanı sıra doğal taşlar, takılarda ve ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılır.

Doğal taş çeşitlerine bakıldığında ise ametist, akik, akuamarin, sitrin, yeşim, kuvars, opal, ay taşı, jasper, kaplan gözü, obsidyen, turkuaz gibi taşlar ilk akla gelenlerdir.

Taş Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sadece şık görünüşleriyle değil sağladıkları faydaları ile de insanların vazgeçilmezleri arasında yer alan doğal taşlar takılardan dekorasyon malzemelerine kadar farklı birçok formda günlük hayatta kendine yer buluyor. Taş seçerken dikkat edilecek birtakım konular ise en doğru seçimi yapmaya olanak sağlıyor.

Taş seçimi yaparken kişinin öncelikle bu taşı hangi amaçla aldığını netleştirmesi gerekiyor. Kişiler duydukları ruhsal ihtiyaçları karşılamak için taş alacaksa bu konuda faydaları öncelenmiş taşları seçmeleri oldukça uygun olacaktır. Diğer yandan eğer fiziksel ihtiyaçlar için bir taş alınmak isteniyorsa da yine taşların özellikleri bilinmeli ve ihtiyacı karşılayacak taşlar bulunmalıdır.

Diğer yandan doğal taş alırken taşın sahte olmamasına, taşın düzgün ve pürüzsüz bir kesime sahip olmasına, berrak, canlı ve homojen bir renge sahip olmasına ve çatlak ve kırık olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Doğal Taşların Ruh Sağlığına Etkisi

Güzel görünüşleri ve pozitif etkileriyle dikkat çeken doğal taşlar ruh sağlığı üzerine de olumlu etkileriyle tanınıyor.

Ametist ve lapis lazuli gibi taşlar, salinleştirici ve rahatlatıcı etkileriyle biliniyor. BU taşlar stres hormonlarının seviyesini azaltırken, zihnin sakinliğini artırmaya yardımcı oluyor.

Akik ve oniks gibi taşlar, vücutta topraklama ve dengeleme görevi üstlenerek kaygıyı hafifletiyor. Citrin ve kırmızı akik taşları ise neşe ve iyimserlik duygularını teşvik ederek ruh halini iyileştirmede yardımcı oluyor. Konsantrasyon ve odaklanmayı geliştirme gibi konularda desteklenmek isteyenler ise ametist ve florit taşını tercih ediyor. Bu taşlar, zihinsel netliği artırırken, aynı zamanda dikkat dağınıklığının da önüne geçiyor.

 

 

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.