x
sadsad x
asdasd
GPBK531.jpg (139 KB)

Desenli Kol Düğmesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

24 Haziran 2024
Desenli Kol Düğmesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Desenli Kol Düğmesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Desenli kol düğmeleri kişinin tarzına özgünlük kişilik ve kendindelik katmasının en iyi yollarından biri olarak görülüyor. Ancak desen seçimi konusunda yapılacak yanlışlıklar amacın tam tersi şekilde işleyerek istenmeyen sonuçlara da yol açabiliyor. Bu nedenle desenli kol düğmesi seçerken dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunuyor. Bu unsurlara dikkat edildiğinde ise beklenenin üstünde bir etki yarattığı görülüyor.

Desen Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kol düğmesinde desen seçerken kişisel zevklerin yanı sıra referans noktasının gömleğin veya takım elbisenin deseni olması gerekiyor. Örneğin eğer ekoseli bir kıyafet veya takım seçildiyse, kol düğmesinde ekoseli desenlerden kaçınmak gerekiyor. Bunun yerine düz renkli veya sade çizgili desenler daha iyi bir kombin oluşturuyor.

Desenin yanı sıra renk de kol düğmesi seçiminde dikkate alınması gereken bir diğer nokta olarak yer alıyor. Kol düğmesi ve gölek renginin uyumu yapılacak kombinin şıklığını büyük oranda etkiliyor. Bunun için koyu renk bir takım için koyu renk bir kol düğmesi, açık renkli bir takım için ise yine açık renkli bir kol düğmesi tavsiye ediliyor.

Malzeme Tercihleri ve Önemi

Kol düğmeleri özel zamanlarda özel kıyafetlerle kullanılıyor. Bunun için de bu kıyafetler oldukça kaliteli bir kumaş ve dikişleri olan ürünler arasından seçiliyor. Kol düğmesinde de kalite açısından aynı titizliğin gösterilmesi hayati bir önem taşıyor. Kaliteli bir malzemeden üretilen kol düğmesi şıklığı en üst seviyede tamamlarken aynı zamanda uzun kullanım için de uygun bir hal alıyor.

Duruma Göre Kol Düğmesi Seçimi

Kol düğmeleri bir erkeğin kişiliğini ve stilini yansıtmasının en zarif yollarından biri olarak görülüyor ve kol düğmesi seçiminde oldukça seçici davranılması gerekiyor.  Elbette her durumda aynı kol tarz kol düğmelerinin kullanılması da beklenmiyor.

Düğün, cenaze, iş yemeği gibi resmi ortamlarda daha sade ve klasik kol düğmelerinin tercih edilmesi önerilirken, ofis, okul ve günlük ortamlarda daha rahat ve özgün tasarımlı kol düğmeleri uygun bir tarz oluşturuyor. Diğer yandan, spor müsabakaları, kokteyller ve partilerle konserler gibi özel etkinliklerde dikkat çekici ve daha cesur taraşımlar oldukça şık ve tarz sahibi bir görünüm oluşturuyor.

Renk Uyumlarına Dikkat Edilmesi

Kol düğmesi kullanırken en dikkat edilmesi gereken konulardan biri olarak renk uyumu gösteriliyor. Tercih edilecek kol düğmesi için kullanılan gömleğin rengi refere ediliyor.

Beyaz gömlek kullanırken, her renk ve desendeki kol düğmeleri tercih edilebiliyor. Burada karar noktası kol düğmesinin kullanılacağı ortama göre şekilleniyor. Renkli gömleklerde ise kol düğmesinin rengi ile gömleğin renginin uyumlu olması bekleniyor. Örneğin mavi renk bir gömlekle mavi, beyaz veya gümüş renkte bir kol düğmesi rahatlıkla kullanılabiliyor. Desenli gömleklerde ise genellikle kontras oluşturmak, yani çizgili bir gömleğe düz renkli bir kol düğmesi seçmek daha uygun bir tercih olarak görülüyor.

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.