x
sadsad x
asdasd
GPBK531.jpg (139 KB)

Çelik Zincir Takı Bakımı ve Temizliği

24 Haziran 2024
Çelik Zincir Takı Bakımı ve Temizliği

Çelik Zincir Takı Bakımı ve Temizliği

Çelik zincir takı çeşitleri şıklığının yanı sıra uzun süre dayanıklılığı ve hipoalerjenik özellikleri nedeniyle oldukça popüler olan takılar arasında yer alıyor. Hem kadın hem de erkekler çelik zincir takı çeşitlerini hem özel günlerinde hem de günlük hayatlarında sıklıkla kullanıyor. Çelik takıları bu kadar popüler yapan konular arasında uzun zaman aynı parlaklık ve şıklıkta kullanılabilmesi yer alırken, dikkat edilecek bakım ve temizlik konusundaki bazı detaylar takının ilk günkü haliyle kullanılabilmesi yönünde yardımcı oluyor.

Çelik Zincir Takının Malzeme Özellikleri

Çelik zincir takılar sahip oldukları pek çok avantaj ile kullanıcısının beğenisini kazanmaya devam ediyor. Ancak memnuniyetin hep aynı kalabilmesi için çelik takının malzeme kalitesinin de özenle seçilmiş olması gerekiyor. Çelik takılarda en sık kullanılan 304 paslanmaz çelik korozyona, paslanmaya ve kararmaya karşı dayanıklılığı en yüksek olan çelik türüdür. Ciltte tahriş veya alerjiye yol açmazken, cildi hassas olanlar çok rahat bir şekilde bu çelik takıları kullanabilir.

Günlük Kullanım İçin Takı Bakım Önlemleri

Beğenerek alınan bir çelik takının uzun zaman boyunca aynı şıklıkta kalabilmesi için temizlik ve bakımına da özen göstermek gerekiyor. Bunun için çelik takı kullanıldığı her gün uyunmadan önce çıkarılması ve yumuşak bir bezle silinmeli. Bu takının üzerindeki kir ve terin birikmesini önleyecektir.

Yine kullanılan ve uzun süre cilde temas eden çelik takıyı sabunlu ılık su ile yıkayarak kirlerinden arınması önemli bir noktadır. Ancak takının su içinde çok fazla kalmamasına da dikkat etmek gerekir.

Takının temizliğini yaparken veya gün içerisinde kullanım halindeyken, parfüm, çamaşır suyu ve kolar gibi kimyasal maddelerden korumak çelik takının ömrünü uzatacaktır.

Çelik takısını uzun zaman boyunca aynı parlaklıkta kullanmak isteyenlerin takısını doğrudan güneş ışığında ya da radyatörün üzerinde bırakmak kaydıyla yüksek ısıdan uzak tutması tavsiye edilmektedir.

Çelik Zincir Takıların Parlaklığını Koruma Yöntemleri

Çelik zincir takılar uzun ömürlülüğü ve dayanıklılığı ile biliniyor. Ancak doğru kullanılmayan her takı gibi çelik takılar da bir süre sonra parlaklığını yitirebilir. Bunun önüne geçebilmek için ise takının kullanıldıktan sonra çıkarılıp temizlenip bir mücevher kutusunda veya yumuşak bir bez torbanın içinde saklanması tavsiye ediliyor.

Farklı metallerden yapılmış takıların birbirine uzun süre temas etmesi de takının parlaklığını yitirmesine yol açacaktır. Bu nedenle hem kullanım esnasında hem de kullandıktan sonra çelik takıların başka metallerle temasından kaçınılması önem taşıyor.

Çelik takılar dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olsalar da sert darbe ve düşmelerden korumak da takıların uzun zaman boyunca aynı parlaklık ve şıklıkta kullanılmasını sağlayacaktır.

 

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.