x
sadsad x
asdasd
GPBK531.jpg (139 KB)

Çakra Bileklik Kullanımı ve Faydaları

24 Haziran 2024
Çakra Bileklik Kullanımı ve Faydaları

Çakra Bileklik Kullanımı ve Faydaları

Pek çok inanışa göre insanın vücudunun farklı bölgelerinde 7 ana çakra bulunmaktadır. Bu çakraların dengeli olması insanın hayattaki duruşunu, duygularını, fiziksel ve ruhsal sağlığını etkilemektedir. İşte enerjetik açıdan hayati bir görevi üstlenen bu noktalarla ilgili olarak çakra bileklik kullanımı günden güne yaygınlaşıyor.

Her bir çakranın dengeye gelmesini sağlayan farklı doğal taşlar bulunuyor. Çakra bilekliklerde de bu doğal taşlar kullanılarak kişilerin taşların doğal gücünden faydalanması amaçlanıyor. Gününü ve hayatını daha verimli bir şekilde geçirmek isteyenler çakra bileklikleri tercih ederken, bu bileklikler, tıkanmış çakraları açıyor, kişinin bedenindeki enerji akışını dengeliyor ve düzenliyor.

Çakra Bilekliklerini Oluşturan Taşlar ve Anlamları

İnsan vücudundaki ana çakralar, kök, sakral, solar pleksus, kalp, boğaz, üçüncü göz ve taç çakra olarak sıralanıyor. Ve her bir çakranın kendine ait rengi ve taşı bulunuyor.

Kırmızı renk olan kök çakranın taşları hematit, lal ve kan taşı olarak sıralanırken, anmalı güvenlik, topraklanma ve hayatta kalma içgüdüsü olarak ifade ediliyor.

Sakral çakra turuncu renk ile ifade ediliyor. Kırmızı akik, sitrin ve amber ise sakral çakranın taşları olarak belirtiliyor. Bu çakra yaratıcılık, duygular, cinsellik ve neşe ile ilişkilendiriliyor.

Mide bölgesinde yer alan solar pleksus çakrası sarı renk ile sembolize ediliyor. Sitrin, kaplan gözü ve topaz taşları bu çakranın taşları olarak kullanılıyor, güç, irade, benlik saygısı ve özgüven anlamlarını taşıyor.

Yeşil renk ile ifade edilen kalp çakrası için ise yeşim, pembe kuvars ve aventurin taşları kullanılıyor. Kalp çakrasında kullanılan bu taşlar, sevgi, şefkat, merhamet ve empati duyguları ile ilişkilendiriliyor.

Boğaz çakrası mavi renk ile sembolize edilirken, akuamarin, lapis lazuli ve sodalit taşları kullanılıyor. Boğa çakrasında kullanılan doğal taşlar ise iletişim, kendini ifade etme, dürüstlük ve yaratıcılık anlamlarını taşıyor.

İndigo rengindeki üçüncü göz çakrasında ametist, lapis lazuli ve sodalit taşları tercih ediliyor. İnsanın alın bölgesinde olduğuna inanılan üçüncü göz çakrasında kullanılan taşlar ise sezgi, bilgelik, içgörü ve ruhsal bağlantı ile ilişkilendiriliyor.

Taç çakra ise mor renk ile ilişkilendiriliyor, taşları ise ametist, kristal kuvars ve lavenderin olarak belirtiliyor. İnsanın tepe noktasındaki bu çakra ise aydınlanma, maneviyat, bağlantı ve evrensel bilinç anlamlarını taşıyor.

Çakra Bileklik Kullanımının Psikolojik Faydaları

Çakra bileklikleri yedi çakradaki tıkanıklıkları çözmeye ve enerji akışını düzenlemeye yaradığı için özellikle ruhsal açıdan pek çok faydası görülüyor. Farklı taşların bir araya getirilmesiyle oluşan ya da sadece tek çakranın taşı kullanılarak yapılan çakra bileklikler stresi ve kaygıyı azaltma, motivasyonu ve üretkenliği artırma, duygusal dengeyi geliştirme, özgüveni ve özsaygıyı artırma, yaratıcılığı ve ilhamı teşvik etme, ruhsal bağlantıyı geliştirme gibi psikolojik faydalar sağlayabiliyor.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.