x
sadsad x
asdasd
GPBK042_2_POPUP.jpg (95 KB)

Akik Taşı Faydaları Nelerdir?

24 Ekim 2023
Akik Taşı Faydaları Nelerdir?

Doğal taşlar arasında yer alan akik taşı, günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Akik taşının bir diğer ismi ise Yemen taşıdır. Güçlü bir taş olduğu bilinen bu taş, terapilerde de tercih edilmektedir. Günümüzde kuyumculuk sektörü, tespih yapımı ve dekorasyon içinde sıklıkla tercih edilen bir taş türüdür. Farklı renklerde olabilir. Akik taşı, fiziksel ve psikolojik olarak birçok fayda sağlamaktadır. Bunlardan birkaçı;


- Ruhsal açıdan manevi bir koruma sağlar.
- Strese karşı korur, vücudu elektirikten arındırır ve negatif enerjileri dağıtır.
- Ruh ve bedeni güçlendirci bir etkisi olduğuda belirtilmektedir.
- Düşük tansiyonu normale döndürmesi ve kan basıncını dengelediği için çeşitli fiziksel hastalıklara karşı da şifa olduğu söylenmiştir.Akik taşının en yaygın olan renkleri ise kahverengi ve siyahtır. Kahverengi ve siyah akik taşları, kişiler üzerinde ruhsal açıdan rahatlama sağlar. Stresi azaltır ve kişilere şans getirdiği bilinmektedir.


Beyaz: Konsantrasyon eksiği olan insanlar için fayda sağladığı yine her akik taşında bulunan özelliktir. Strese ve enerji düşüklüğüne iyi gelmesi, mutluluk verdiği ve zihnin canlı tutulmasını sağladığı bilinmektedir.


Kırmızı: Sağlık taşı olduğu kemik ve diş sağlığına etkisi olduğu, bereketi arttırdığı, uykusuzluğa iyi geldiği, iyi düşünmeye yoğunlaştıran enerji veren bir taş olarak bilinmektedir.


Kahverengi: Serinletici bir etki bıraktığı ve susuzluğa iyi geldiği bilinmektedir.


Mavi: Bilinen üzere mavi renk nazarı temsil etmektedir. Bu taş da negatif enerji ve kötü enerjiden koruduğu, boğaz çakrasını dengelemek için de kullanıldığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra hayal gücünü artırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.


Yeşil: Tansiyonu desteklediği, kan dolaşımını üzerinde olumlu etkileri olduğu ve hamilelik sürecinde hem anne hem de bebek için huzur ve sakinlik verdiği bilinmektedir. Diş sağlığı için de etkilidir.


Siyah: Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcıdır. Kaygı bozukluğu ve stresi önlediği gibi negatif enerjiye iyi geldiği bilinmektedir.

Sarı: Kötü düşünceleri engeller, pozitif enerji verir, bulundurulduğu ortamda negatifi emer, heyecana iyi geldiği ve mutluluk veren bir taş olduğu bilinmektedir.

Akik Taşı Doğallık Testi

Taş, yakarak anlaşılabilir. Eğer taş yanıyor ve koku oluşturuyorsa maalesef doğal bir taş değildir. Akik taşını ikiye böldüğünüzde renk dalgalanmaları oluyorsa doğal bir taştır.


Akik Taşın Herkes Kullanabilir mi?

Maalesef akik taşı tansiyon düşürücü özelliği olduğu için düşük tansiyon riski olan kişilerin kullanmaması gerekir. Burç uyumu olarak Boğa, Kova, Koç, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi burçları kullanabilir.


Akik Taşı Suya Girerse Bozulabilir mi?

Gerçek bir akik taşını suya sokabilirsiniz. Hatta temiz su yardımı ile akik taşınızı temizleyebilir ve arındırabilirsiniz. Eğer akik taşınızı temizlerseniz tekrardan enerji yüklemeniz gerekebilir.

Akik Taşı Temizliği Nasıl Olur?

Toprağa Gömme: Ayda bir kez toprağa gömülerek ve 1 gece bekletilerek yapılmalıdır. Açık havada toprakta tutulması çok daha iyidir ancak bu imkan yoksa bir saksının toprağı da olabilir. Saksı toprağı kullanmanın tek dezavantajı aynı toprak ile 5-7 temizlikten sonra toprağı değiştirmek gerekmektedir.

Tuzlu Suda Bekletmek: Bir kase oda sıcaklığındaki suya 1 tatlı kaşığı deniz tuzu ekleyerek karıştırın ve taşınızı 12 saat boyunca bu suda bekletin. Birçok taş için bu temizlik çeşidi çok etkilidir ancak bazı taşlarda zararlı olabilir (Selenit, opal, kalsit, florit, labrodonit ve modavit taşlarında tuzlu su temizliği önerilmez) daha sonra taşınızı akan suda 1-2 dakika yıkayın ve kurulayın.

Tütsü ile Temizleme: Taşınızı 5-6 dakika suyun altında yıkayın. Daha sonra sandal tütsüsüne taşı en az 5- 10 dakika kadar tutun. Tütsünün taşın her yerine gelmesine özen gösterin. İşlem tamamlandıktan sonra kullanıma hazır hale gelecektir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.