x
sadsad x
asdasd
papatya_kupe.jpg (116 KB)
Filtre
Gösterim
Aynı Gün Kargoda
Gümüş Pazarım - Ay Yıldız Kadın Gümüş Alyans
700,00 TL
224,00 TL
%68
Aynı Gün Kargoda
Gümüş Pazarım - Taş İşlemeli Şeritli Kadın Gümüş Alyans
Aynı Gün Kargoda
Gümüş Pazarım - Altın Kaplama 6mm Çizgili Kadın Gümüş Alyans
Aynı Gün Kargoda
Gümüş Pazarım - 6 mm Altın Kaplama Bombeli Kadın Gümüş Alyans
Aynı Gün Kargoda
Gümüş Pazarım - 4 mm Klasik Kadın Gümüş Alyans
924,00 TL
224,00 TL
%76
Aynı Gün Kargoda
Gümüş Pazarım - 4 mm Altın Kaplama Kadın Gümüş Alyans
924,00 TL
224,00 TL
%76
Aynı Gün Kargoda
Gümüş Pazarım - Çift Sıra Şeritli Kadın Gümüş Alyans
980,00 TL
224,00 TL
%77
Aynı Gün Kargoda
Gümüş Pazarım - 8 mm Bombeli Kadın Gümüş Alyans
980,00 TL
224,00 TL
%77
Aynı Gün Kargoda
Gümüş Pazarım - 6 mm Bombeli Kadın Gümüş Alyans
924,00 TL
224,00 TL
%76
Aynı Gün Kargoda
İstanbul Aynı Gün Teslim
Stokta Yok Gümüş Pazarım - Şeritli Çift Renk Erkek Gümüş Alyans
756,00 TL
224,00 TL
%70
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Alyansın tarihçesi nedir?

Alyans yüzükler günümüzde evlilik ve nişanın bir göstergesi olarak kullanılırken aynı zamanda çiftler arasındaki bağı da sembolize ediyor. Günümüzde kullanımı yaygın olan alyansın tarihçesi ise çok eski çağlara kadar gidiyor.

Tarih kaynaklarında alyansın kökenlerinin Antık Mısır’a dayandığı görülüyor. Yapılan araştırmalar, Mısırlıların alyansı evliliklerinin bir sembolü olarak kullandığını ve birliği ve sonsuzluğu simgelediğini gösteriyor.

Alyanslar Antik Roma’da da yaygın olarak kullanılmış ve Romalılar yüzüklerini sol elin dördüncü parmağına takmayı tercih etmişler. Zira bu parmağın “Vena amoris” yani “Aşk damarı” olarak kabul edildiğine inanıyorlardı.

Orta Çağ’da çiftlerin kullandığı alyanslar kilise tarafından kutsanıyor ve evlilik töreninin bir parçası haline geliyordu. Böylelikle alyans yüzük kullanımı hem sosyal hem de dini bir anlam taşıyordu.

20. yüzyılın başına kadar altın ve gümüşten üretilen alyans yüzükler, zamanla platin gibi değerli metallerden de üretilmeye başlandı ve artık alyans modellerinde farklı tasarımlar devreye girdi.

İkinci Dünya Savaşında bazı ülkelerde erkekler savaşa gitmeden önce alyanslarını takmaya başlayınca alyans takmak erkekler arasında da popüler bir hale geldi ve ilerleyen zamanlarda artık nişanlı ve evli erkekler parmaklarından yüzüklerini çıkarmaz oldu.

Günümüzde çiftler ister kendi aralarında verdikleri sözü perçinlemek için olsun, ister yapılan büyük törenlerle aşklarını ilan etmek için olsun alyans takıyor. En özel duyguları ifade eden gümüş alyans çift olarak alınıyor ve aşıklar aynı yüzüğü taktığını bilmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyor.

En Çok Tercih Edilen Alyans Çeşitleri

Günümüzde erkeğe gümüş kadına altın alyans şeklinde yaygın bir kullanım şekli olsa da gümüş kadın alyans çeşitleri de yoğun ilgi görüyor. Zarif ve şık bir görünüme sahip olan gümüş yüzükler sadece tasarımıyla değil ekonomik oluşuyla da tercih sebebi oluyor.

Alyans hediye fikirleri arayan pek çok çift özellikle internet üzerinden arama yaparken, birbirinden güzel ve şık binlerce gümüş alyans modelleri arasında tercih yapakta zorluk çekiyor. Çiftler aşkını ve bağlılığını temsil eden bu yüzüğü ömür boyu parmağında taşımayı planlarken, elbette hem en iyi kaliteyi hem de en şık modeli almak istiyor.

Taşıdığı derin anlam nedeniyle sadece bir takı olmaktan çok daha öte bir misyona sahip olan gümüş alyanslar, gelişen teknoloji, değişen zevkler ve trendler eşliğinde yepyeni tasarımlarla kullanıcının beğenisine sunuluyor. Gümüş Pazarım (gumuspazarim.com) internet sitesi üzerinden satışa çıkarılan son dönem trend kadın alyansları ise en güzel kadın alyansları arasında yer alıyor.

Her takı modelinde olduğu gibi dönem dönem gümüş kadın alyans modelleri ve çeşitleri de değişikliğe uğramaya devam ediyor. Farklı zevk ve tercihlerin yoğun şekilde yer aldığı gümüş takı piyasasında dönemin trendleri yakında takip edilirken, ortaya çıkan çeşitlilik de göz kamaştırıyor.

Sade takı seven pek çok kişi gümüş yüzük kadın alyans tasarımlarında kalınlığı farklı boyutlarında olan klasik modelleri tercih ediyor. Pek çok farklı tasarımın yer aldığı kadın alyans modelleri arasında geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan klasik kadın gümüş alyans modelleri genellikle 4 mm, 6 mm ve 8 mm şeklinde tercih ediliyor.

Gümüş yüzüğün ekonomikliğini ve altın yüzüğün gösterişini bir arada yaşamak isteyen pek çok kişi ise altın kaplama alyans modellerini tercih ediyor. En özel ve güzel duyguları ifade etmek için kullanılan tasarımlar arasında sarı gümüş alyans çeşitleri de kadınlar tarafından talep gören son trend alyanslar arasında yer alıyor.

Alyans hali hazırda başlı başına sadakati ve aşkı temsil ederken, ölümsüz sevgiyi sembolize eden bir sembol olan sonsuzluk alyans tasarımları da genç yaşlı tüm çiftler tarafından beğeniyle karşılanıyor.

Diğer yandan alyansı şıklığını tamamlayan bir aksesuar olarak da kullanmak isteyenler üzerinde farklı tasarımların bulunduğu modelleri de tercih ediyor. Alyanslar usta tasarımcıların elinde birbirinden şık motiflerle bezenirken, ortaya göz kamaştıran modeller çıkıyor.

Trend kadın alyanslarına bakıldığında son dönemlerde şeritli çift renk kadın gümüş alyans modellerinin oldukça revaçta olduğu görülüyor. Rodyum ve rosegold kaplama kullanılan alyanslar 925 ayar gümüşten üretiliyor.

Yine kadınların yoğun ilgi gösterdiği taş işlemeli şeritli kadın gümüş alyans modelleri de şıklığı, zarafeti ve uygun fiyatı ile dönemin popüler modelleri arasında yer alıyor. Milliyetçilik, vatanseverlik ve milli gururun ifade edildiği ay yıldız model de sıklıkla tercih edilen kadın gümüş alyans modelleri arasında yer alırken, bu tasarımın erkekler tarafından da sıklıkla kullanıldığı görülüyor.

Alyans yüzük, üretildiği metalden tasarımına kadar geçmişten günümüze pek çok farklılığa uğradı, değişti ve dönüştü, birçok çeşidi üretildi. Ancak taşıdığı anlam hiçbir zaman değişmedi, hep, aşkı, sevgiyi, bağlılık ve sadakati temsil etmeye devam ediyor.  

Gümüş alyans fiyatları ise yüzüğün tasarımında kullanılan madenden, taşa, işçilikten kalınlığına kadar pek çok farklı faktöre göre şekilleniyor.

Alyans Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Sevdiği kişiye alyans alarak sürpriz yapmak isteyen pek çok kişinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri yüzüğün ölçüsünü alabilmektir. Bunun için en kolay yol ise yüzük alacağınız kişinin hali hazırda kullandığı bir yüzüğü alarak kendi parmağınıza takmaktır. Yüzüğün parmağınızda kaldığı yeri işaretleyin. Böylelikle elinizde bir yüzük ölçüsü bulunmuş olur.

Eğer sürpriz yapmak planınızda yoksa o zaman da bir kağıt şerit ya da ip parçası alarak parmağınıza yüzükmüş gibi geçirin, parmağınızda iken boyutu unutmamak için ideal sıkılığa ulaştığınızda bir kalem ile işaretleyin. Sonrasında işaretlediğiniz yerin kaç milimetre olduğuna bakın. Bu ölçü size parmağınızın çevresinin boyutunu gösterecektir. Aşağıda yer alan tabloda “çevre” başlığının altında ölçtüğünüz boyutu bulun. Karşısında denk gelen ölçü, size alacağınız yüzüğünün kaç numara olması gerektiğini belirtecektir.

Yüzük ölçülerinin milimetre cinsinden hesabı şu şekildedir:

Çevre                          Ölçü

47 mm                           1

48 mm                           2

49 mm                           3

50 mm                           4

51 mm                           5

52 mm                           6

53 mm                           7

54 mm                           8

55 mm                           9

56 mm                          10

57 mm                           11

58 mm                           12

59 mm                           13

60 mm                           14

61 mm                           15

62 mm                           16

63 mm                           17

64 mm                           18

65 mm                           19

66 mm                           20

67 mm                           21

68 mm                           22

69 mm                           23

70 mm                           24

71 mm                           25

72 mm                           26

Standart Yüzük Ölçüsü Nedir?

Yüzük hediye almak isteyen ancak elinde hangi büyüklükte bir yüzük alacağını bilmesine yardımcı olacak bir bilgi olmayan pek çok kişi standart yüzük ölçüsüne göre hareket ediyor. Yüzük ölçüsü kişinin kilosundan, kemik yapısına kadar pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Diğer yandan ölçüm yapılamayan durumlarda Türkiye’de kadınların ortalama yüzük ölçüsü 12-14 olarak belirlenmiş, üreticiler de bu ölçüyü standart yüzük ölçüsü olarak kabul etmiştir. Yüzük alacak kişi, yüzüğün sahibinin fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurarak, bu ölçülerde bir yüzüğü tercih edebilir.

Erkekler için yüzük ölçüleri en küçük 10’dan başlar ve 35’te sona erer. Yüzük alınacak kişinin fiziksel özellikleri ve kilosu göz önünde bulundurularak ortalama bir yüzük tercih edilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.